Portal dla rodziców. Najlepsi rodzice w sieci!
Znajdź nas na
Logo Familie.pl
Tworzymy społeczność rodziców

Spokojny sen mamy: domowe sposoby na jesienne przeziębienia i kaszel u dziecka!

Jesień i zima to czas, gdy częściej zmagamy się z infekcjami i przeziębieniem.
Katar, kaszel, czy też inne objawy choroby mogą być dla dzieci wyjątkowo uciążliwe, dlatego warto znać domowe sposoby, jak je łagodzić i wspomagać szybki powrót do zdrowia!

Domowe sposoby na spokojny sen i łagodzenie objawów przeziębienia:

KONKURS!

Przeziębienie u dziecka? TO się przyda!

IVEX – syrop na kaszel mokry i suchy

Jest to wyrób medyczny, który można stosować na kaszel suchy i mokry dla dzieci już od 1. roku życia. Dzięki obecności naturalnych ekstraktów o udowodnionej skuteczności, tworzy warstwę ochronnego filmu na błonie śluzowej, która łagodzi kaszel, chroni przed podrażnieniami i poprawia działanie górnych dróg oddechowych. Sprawdzi się zwłaszcza w zimie, ale może się również przydać w celu leczenia podrażnień wywołanych przez czynniki zewnętrzne takie jak: zimno, smog, kurz czy dym. Łagodzi podrażnienia, chroni śluzówkę gardła i krtani oraz sprzyja usuwaniu wydzieliny. Zawiera między innymi naturalne składniki jak: wyciąg z bluszczu (Hederahelix) (DER 1-2:1) mianowany i standaryzowany na zawartość Hederagenin, Miód wielokwiatowy, wyciąg z prawoślazu (Alheaofficinalis) bogaty w związki śluzowe oraz wyciąg z tymianku (Thymusvulgaris). Sposób użycia: Dzieci od 1 do 4 roku życia: 5 ml dwa razy dziennie Dzieci powyżej 4-go roku życia i dorośli: 10 ml dwa razy dziennie.

Sól fizjologiczna

PIC Rinoflux sterylna sól fizjologiczna

Jałowy roztwór soli, idealny do wykonywania terapii aerozolowych (inhalacji). Sól fizjologiczna PIC Rinoflux może służyć również jako środek do higieny nosa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Roztwór jest sterylny.

nabulizator

PIC AIREasy On inhalator membranowy MESH

Mały, kompaktowy inhalator membranowy, który jest przyłączony do maski do nebulizacji. Dzięki temu nie ma kabli i nie powoduje dyskomfortu noszenia. Taka forma inhalacji sprawdzi się u najmłodszych, którzy ciężko mogą znosić siedzenie w jednym miejscu podczas inhalacji. Wyjątkowo cicha praca urządzenia (35 dB(A) – jak szept) sprzyja przyjemnej atmosferze podczas inhalacji. Nebulizator PIC AIREasy On może być używany również w pozycji leżącej, bez ryzyka wyciekania leku na zewnątrz. AIREasy On to nowa generacja nebulizatorów z zastosowaniem technologii MESH, która łączy szybkość i cichą pracę nebulizatora ultradźwiękowego z wszechstronnością nebulizacji oferowaną przez nebulizator tłokowy. Lek jest nebulizowany poprzez wibracje kryształu piezoelektrycznego, który przesyła lek przez cienką membranę z mikrootworami. Inhalator AIREasy On należy do nebulizatorów PIC o najwyższym poziomie wydajności. Cząsteczki są minimalnej wielkości (MMAD 1,51 mikrona i frakcja respirabilna 93%), co pozwala im dotrzeć głęboko do dolnych dróg oddechowych. AIREasy On jest zasilany przez urządzenia z portami USB lub kabel tradycyjny.

Jak łagodzić katar, kaszel i przeziębienie u dziecka? SPRAWDŹ!