Portal dla rodziców. Najlepsi rodzice w sieci!
Znajdź nas na
Logo Familie.pl
Tworzymy społeczność rodziców

Kalendarz rozwoju dziecka: pierwszy rok bez tajemnic!

Pierwszy rok życia dziecka, to niezwykle istotny czas w rozwoju maluszka. W pierwszych miesiącach życia dziecko kształtuje swoje zmysły, między innymi wzrok. Zaczyna również raczkować, siadać, a w końcu chodzić. Jak wspierać malucha w dobrym i prawidłowym rozwoju? Wybraliśmy produkty, które będą doskonałe dla najmłodszych. Znajdziesz tutaj również solidną porcję wiedzy o rozwoju dziecka w pierwszym roku życia – miesiąc po miesiącu.

KONKURSY!

Kiedy dziecko zaczyna...

TO się przyda dla mamy i maluszka:

Masło intensywnie natłuszczające do twarzy i ciała Dermedic Baby

Dermokosmetyki Dermedic Baby można stosować już od 1.dnia życia, a co ważne, przyniosą one ulgę wrażliwej skórze suchej, bardzo suchej, atopowej i skłonnej do alergii. Masło intensywnie natłuszczające do twarzy i ciała Dermedic Baby to wieloskładnikowy preparat pielęgnacyjny dedykowany dla wrażliwej skóry dziecka, który chroni, nawilża i pielęgnuje. Dermokosmetyk intensywnie odżywia i wzmacnia skórę dziecka, odtwarzając jej ochronny płaszcz hydrolipidowy. Łagodzi i minimalizuje objawy chronicznie suchej i atopowej skóry, w tym świąd i suchość, a dodatkowo łagodzi stany zapalne, podrażnienia i dermatozy różnego pochodzenia. Masło jest bezpieczne dla dzieci i przebadane klinicznie.

Laktator elektryczny 4-fazowy Numi Simed M021

Numi, to polski laktator elektryczny, który posiada aż 4 fazy pracy i 9 stopni mocy, dzięki czemu każda mama dostosuje program do swoich potrzeb, używając intuicyjnego panelu sterowania (wyświetlacz LED). Urządzenie ma wbudowany akumulator, ale jest wyjątkowo lekkie i mobilne – dzięki czemu swobodnie zabierzesz je ze sobą w podróż. Laktator Numi pobudza i wspomaga prawidłową laktację, a także znakomicie stymuluje naturalny odruch ssania u dziecka. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu unikalnej 4 fazy ssania w laktatorze (tzw. głębokie odciąganie z podtrzymaniem), która doskonale odwzorowuje naturalny przebieg funkcji ssania u dziecka. W zestawie znajduje się również kabel USB, który pomoże naładować urządzenie poza domem.

Szczoteczka z linii ELGYDIUM Baby

Doskonale sprawdzi się do mycia pierwszych ząbków i wprowadzania nawyku mycia zębów. Maluszek zachwyci się żywymi kolorami szczoteczki z wizerunkiem zwierzątka. Szczoteczka ELGYDIUM Baby ma bardzo małą główkę z miękkim włosiem, dlatego jest wygodna w użyciu i delikatna dla wrażliwych dziąseł. Ergonomiczna rączka i długa szyjka ułatwiają dotarcie do trudno dostępnych przestrzeni. Szczoteczka ELGYDIUM BABY pozwala na łatwe i precyzyjne stosowanie podczas codziennego szczotkowania przez osobę dorosłą. Przeznaczona dla dzieci od 0 do 2 lat.

Pasta ELGYDIUM BABY

Jest to organiczna, certyfikowana pasta do zębów bez fluoru. Delikatnie, ale skutecznie, czyści pierwsze ząbki mleczne. Naturalne składniki i żelowa formuła pasty (na przykład organiczna woda z rumianku), sprawiają, że jest ona odpowiedniadla maluchów. Co ważne, pasta może być stosowana w okresie ząbkowania oraz u niemowląt, które nie umieją jeszcze wypluwać. Pasta ma niską pienistość oraz mały stopień ścieralności i można nią myć zęby dzieci od 6. miesiąca do 2 lat.

Kalendarz rozwoju niemowlęcia: co dziecko potrafi w kolejnych miesiącach życia?