Portal dla rodziców. Najlepsi rodzice w sieci!
Znajdź nas na
Logo Familie.pl
Tworzymy społeczność rodziców

Karmimy piersią: wspieramy Mamy!

Mleko mamy to najcenniejsza rzecz, jaką maluch może dostać tuż po porodzie i w nadchodzących miesiącach. WHO zaleca, aby karmić wyłącznie piersią przez pierwsze pół roku życia dziecka, a potem mleko mamy może być dodatkiem do rozszerzanej diety. Mleko kobiece, bogate w składniki odżywcze i przeciwciała, pozwala dziecku prawidłowo się rozwijać i zapewnia wszystkie potrzebne wartości.

Dlatego wspieramy karmiące mamy i przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o laktacji i porady ekspertów, konkursy z nagrodami oraz mnóstwo przydatnych w tym okresie gadżetów!

Karmienie piersią krok po kroku

Mamo, TO się przyda!

femaltiker® plus

Femaltiker® plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem. Produkt dostarcza specjalnych składników odżywczych, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji. Formuła zawarta w Femaltiker® plus została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te w większości przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą. Szczególnie polecany w przypadku rzeczywistego niedoboru pokarmu , problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji , niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego z niedostateczną ilością pokarmu i / lub jego zbyt niską wartością odżywczą spowodowaną złym stanem odżywienia kobiety karmiącej. Skutecznośc produktu została potwierdzona w badaniu klinicznym* Skuteczność potwierdzona w badaniu klinicznym*. *Breastfeeding Medicine 2016; 11920:A74-5

Lanoskin na problemy dermatologiczne

LANOSKIN® Dla mamy i dziecka, Na problemy dermatologiczne

100% czysta lanolina dedykowana skórze suchej, wrażliwej i podrażnionej. Zawiera składniki pochodzenia naturalnego o właściwościach ochronnych, zmiękczających i natłuszczających. Koi i osłania nadwrażliwą, popękaną skórę brodawek w czasie karmienia piersią - nie wymaga zmywania, jest bezpieczna dla dziecka. Odżywia, wygładza i nawilża skórę na łokciach i kolanach, tworząc na jej powierzchni warstwę okluzyjną. Nawilża spierzchnięte i popękane usta. Łagodzi podrażnienia i otarcia od chusteczki do nosa, Skóra staje się bardziej odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Laktator Elektryczny Philips Avent Natural Motion!

Philips Avent Natural Motion odwzorowuje sposób ssania i stymulowania brodawki przez dziecko. Dzięki temu jest delikatny i szybki – nawet 3.5 raza szybszy niż standardowe laktatory, co potwierdzają badania kliniczne. Laktator zapewnienia również dziecku stały dostęp do mleka mamy, nawet gdy musi ona na dłuższą chwilę wyjść z domu, a odciąganie i przechowywanie mleka pozwala wielu mamom na szybki i spokojny powrót po porodzie do pracy lub nauki. Utrzymuje optymalny wypływ pokarmu i delikatnie dostosowuje się do rozmiaru i kształtu brodawki sutkowej. Zastosowano w nim nową technologię odciągania pokarmu, w której ssanie i nacisk na sutek dokładnie odwzorowują zachowanie dziecka w trakcie karmienia.

Warto wiedzieć