Portal dla rodziców. Najlepsi rodzice w sieci!
Znajdź nas na
Logo Familie.pl
Tworzymy społeczność rodziców

Karmimy piersią: wspieramy Mamy!

Mleko mamy to najcenniejsza rzecz, jaką maluch może dostać tuż po porodzie i w nadchodzących miesiącach. WHO zaleca, aby karmić wyłącznie piersią przez pierwsze pół roku życia dziecka, a potem mleko mamy może być dodatkiem do rozszerzanej diety. Mleko kobiece, bogate w składniki odżywcze i przeciwciała, pozwala dziecku prawidłowo się rozwijać i zapewnia wszystkie potrzebne wartości.

Dlatego wspieramy karmiące mamy i przygotowaliśmy dla Was kompendium wiedzy o laktacji i porady ekspertów, konkursy z nagrodami oraz mnóstwo przydatnych w tym okresie gadżetów!

Karmienie piersią krok po kroku

Mamo, TO się przyda!

femaltiker® plus

Femaltiker® plus to suplement diety, który dostarcza specjalnych składników odżywczych, niezbędnych do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co z kolei pozytywnie wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji. Jest to jedyny produkt z formułą femaltiker® na bazie słodu jęczmiennego, który na potrzeby preparatu jest wyjątkowo krótko słodowany, tak, aby zawierał jak najwięcej składników odżywczych. Formuła femaltiker® zawarta w femaltiker® plus, została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®) oraz witaminy B6 i B12, które są niezwykle ważne w okresie wzrastania dziecka i rozwoju jego układu nerwowego oraz funkcji poznawczych. Składniki zawarte w Femaltiker przechodzą do mleka mamy, a tym samym długofalowo kształtują zdrowie dziecka. Femaltiker jest szczególnie polecany w przypadku niedoboru pokarmu, problemów z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji i niskiego przyrostu wagowego dziecka związanego.

Chusta do karmienia

Chusta do karmienia piersią Mama Bear z pokrowcem

Chusta do karmienia Mama Bear to niezwykle pomocne rozwiązanie w okresie karmienia piersią. Często pora karmienia przychodzi w nieoczekiwanych okolicznościach - podczas spaceru, wizyty w przychodni, czy odwiedzin gości... Nie są to wymarzone warunki dla intymnego kontaktu mamy i dziecka. Takie sytuacje mogą powodować stres i zniechęcać niektóre mamy do karmienia piersią. Chusta Mama Bear pomaga stworzyć komfortową sferę tylko dla mamy i jej maleństwa. Posiada wbudowany usztywniacz, który na poziomie ramion mamy tworzy przestrzeń (okienko) zapewniającą maleństwu dopływ powietrza, a mamie pozwala obserwować dziecko podczas karmienia. Możliwa jest regulacja długości paska wokół głowy. Ręcznikiem na rogach chusty można wytrzeć buźkę malucha albo schować smoczek, wkładki laktacyjne itp. do małej kieszonki. Chustę można łatwo złożyć w poręczny pokrowiec, który zajmuje mało miejsca w torebce. Chusta wykonana jest ze 100% bawełny, materiału oddychającego, który posiada certyfikat „Bezpieczne dziecko” oraz Oeko-Tex® Standard. Wyprodukowano w Polsce, z polskich materiałów. Chusta dostępna jest aż w 18 różnych wzorach. Podstawową funkcją chust Mama Bear jest osłonięcie siebie oraz maluszka podczas karmienia piersią. Ma też inne zastosowania: • może służyć jako podłoże podczas przewijania pieluchy, • cienki kocyk do okrycia dziecka w sam raz na letnie dni, • nałożona na dach wózka osłania dziecko przed słońcem. Mamy nadzieję, że stanie się najlepszą przyjaciółką każdej karmiącej mamy!

Lanoskin na problemy dermatologiczne

LANOSKIN® Dla mamy i dziecka, Na problemy dermatologiczne

100% czysta lanolina dedykowana skórze suchej, wrażliwej i podrażnionej. Zawiera składniki pochodzenia naturalnego o właściwościach ochronnych, zmiękczających i natłuszczających. Koi i osłania nadwrażliwą, popękaną skórę brodawek w czasie karmienia piersią - nie wymaga zmywania, jest bezpieczna dla dziecka. Odżywia, wygładza i nawilża skórę na łokciach i kolanach, tworząc na jej powierzchni warstwę okluzyjną. Nawilża spierzchnięte i popękane usta. Łagodzi podrażnienia i otarcia od chusteczki do nosa, Skóra staje się bardziej odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Warto wiedzieć